neděle 31. srpna 2014

Jak jsem vytvářela strom na šperky

 Jak jsem vyráběla strom


Abyste viděli, že to jde a věděli, co Vás 2.11.2014 na kurzu čeká, vytvořila jsem jeden stojánek na šperky s tím, že jsem sledovala čas výroby a snažila se přemýšlet, co nás může potkat za úskalí :-)

Nejprve jsem si udělal procházku do lesa na "lov" vhodných větviček. Počasí vyšlo a nečekaně rychle jsme objevili kupu větví s opravdu krásnými kousky. Další hromady už tak záživné nebyli. Ale jedno je jasné. Materiálu je všude dost!

O tento krok budou účastníci kurzu ochuzeni, materiál "nalovím" sama. Možná je to škoda, protože to k tomu patří. Ale zase bychom museli mít kurz celodenní a my máme čas maximálně 4  hodin.
Po příjezdu domů jsem všechny větve hezky naskládala na hromádku před barákem. A pádila jsem se přehrabávat ve starých miskách, květnících a talířích. Zde mi také pomáhala maminka. Je až s podivem, jak se vždycky nad mými nápady nadchne a ponoří se do nich. :-)

Vybrala jsem si porcelánovou misku od bonsaje a hezky kroucenou větvičku a šla kutit.

Při práci jsem si zavzpomínala na to, jak jsem jako malá nosila v kapse rybičku a ořezávala klacíky, vyřezávala lodičky z kůry a vůbec jsem s ní řezala do čeho se dalo. Jistě všichni máte z dětství podobné vzpomínky.

A práce pokračovala a já zjistila, že na opracování stromu potřebuji něco přes hodinu. Po té přijde barvení a schnutí a případné lakování. Také něco k hodině. Dál už je připevnění stromu na podstavec. To celé tak bajvoko hodinu času. Připevnění a ukotvení stromu ve stojánek bude asi každému trvat jinak dlouho dobu. Je hodně možností, a tak to budeme vymýšlet individuálně na místě.
Časový závěr je takový, že i méně zdatní tvořílci vše do čtyř hodin zvládnou i s rezervou.

Výsledek snažení dopadl na jedničku!
Bohužel jsem jej fotila telefonem, proto omluvte kvalitu fotek.


Tento stojánek bude umístěn ve Staré škole Vrané.
Jako lákadlo na mé kurzy a k pokochání oka :-)Žádné komentáře:

Okomentovat